Nazwa
Rodzaj
Cena -
 
 
» Interaktywna mapa noclegów
» Noclegi Międzyzdroje
 
Dodaj obiekt   •   Strony internetowe
 
 
Strona główna » Informacje o Miedzyzdrojach
 

Informacje o Miedzyzdrojach

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych letnich nadmorskich ośrodków turystycznych. Miasto leży w północno-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w powiecie kamieńskim, na wyspie Wolin. Powierzchnia miasta wynosi 4,5 km2, liczba mieszkańców w 2009 roku wyniosła 5500.

Międzyzdroje co roku w sezonie przyciągają tysiące turystów z Polski i zagranicy. Na atrakcyjność miasta wpływa położenie geograficzne oraz walory przyrodnicze - przede wszystkim położenie nad morzem, czyste plaże i wybrzeże klifowe, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego oraz historyczna zabudowa uzdrowiskowa i Park Zdrojowy. Tutejsze kąpieliska nadmorskie zostały wybudowane już w 1838 roku.

W mieście odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd - organizowana rokrocznie duża impreza rozrywkowa. Z molo organizowane są rejsy wycieczkowe po Bałtyku. Międzyzdroje posiadają dobrze przygotowaną bazę noclegową, z której korzysta ponad 100 tys. turystów rocznie. Przez Międzyzdroje przechodzi wiele szlaków turystycznych m.in. Szlak Nadmorski im. Dr Czesława Piskorskiego, Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Wiślanym oraz Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku.

Spośród atrakcji turystycznych warto zobaczyć słynną aleję gwiazd, molo o długości 395 m. stanowiące przystań morską dla statków kursujących do Świnoujścia oraz Niemiec oraz gabinet figur woskowych "Gabinet Gwiazd", a także punkty widokowe Kawcza Góra i Gosa. Na uwagę zasługują zabytki architektury tj. kościół św. Piotra Apostoła oraz kaplica Stella Matusina.

Piękno krajobrazu i urok okolic Międzyzdrojów można poznać wędrując pieszo bądź przemieszczając się na rowrze. Idąc plażą na wschód możemy zobaczyć kutry wyciągane przez rybaków po każdym połowie na piasek. Dalej trafimy na kilkudziesięciometrowy klif, który jest co rusz podmywamy przez wodę i stanowi najpiękniejsze miejsce w Wolińskim Parku Narodowym. Na kamieniach w morzu możemy także dojrzeć foki. Warto także udać się w kierunku jeziora Czajcze, gdzie po drodze możemy spotkać żubry. Na półwyspie na jeziorze Czajcze możemy także zobaczyć pozostałości dobrze zachowanego grodziska słowiańskiego z XI wieku.

Miejscem godnym uwagi jest także wzgórze widokowe Zielonka w Lubinie, skąd widać panoramę całej okolicy. Międzyzdroje z pewnością dostarczą wielu wrażeń i atrakcji wszystkim turystom. Nieopodal miasta leżą także inne mniejsze ośrodki wypoczynku letniego jak : Świnoujście, Wisełka, Kołczewo, Międzywodzie, Dziwnów i Dziwnówek

Polecamy

 
  Noclegi Międzyzdroje
 
» Agroturystyka
» Apartamenty
» Domy letniskowe
» Domki kempingowe
» Hostele
» Hotele
» Kempingi
» Kwatery prywatne
» Motele
» Ośrodki wczasowe
» Pensjonaty
» Pokoje gościnne
» Restauracje
» Sanatoria
» Schroniska
» SPA & Wellness
» Stanice
» Zajazdy
» Zamki, pałace i dwory
 
 
 
 
  Polecane noclegi
 
 
  Ostatnie ogłoszenia
 
 
  Statystyka
 
gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 21
łącznie odwiedzin: 6471
od dnia: 2010-06-09
czas generowania: 0.15
 
  Hotel Anders
 
Informacja prasowa (02.09.2013): Nowoczesny Hotel nad jeziorem Anders położony w Starych Jabłonkach, nad brzegiem jeziora Szeląg Mały zaprasza do zapoznania się z ofertą weekendowego spa w kompleksie Natural SPA »
 
Noclegi
© 2007 - Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl. Meble biurowe dostarcza nam Contract.
Nasze serwisy     Noclegi      Szklarska Poręba     Karpacz     Zakopane     Mikołajki