Nazwa
Rodzaj
Cena -
 
 
» Interaktywna mapa noclegów
» Noclegi Międzyzdroje
 
Dodaj obiekt   •   Strony internetowe
 
 
Strona główna » Historia miasta
 

Historia miasta

Pierwsze informacje o osadach w okolicach dzisiejszych Międzyzdrojów pochodzą z XII wieku, wymieniane jako Żelazo i Kępieńce. W połowie XIII wieku w centrum dzisiejszego miasta powstała karczma, obsługująca główny szlak handlowy biegnący do Wolina i Kamienia Pomorskiego. Pierwotna nazwa Misdroie zachowała się w akcie księcia Bogusława I z XV wieku, dotyczącego darowizny na rzecz prepozytury katedralnej w Kamieniu Pomorskim. W kolejnych okresach historycznych Międzyzdroje wraz z całą wyspą Wolin przeszły wpierw w ręce Szwedów (po wojnie trzydziestoletniej), a następnie Królestwa Prus.

Propagowanie pierwotnej turystyki rozpoczęli Anglicy w XVIII w., kiedy to odkryto właściwości kąpieli morskich, natomiast tradycje wczasowe sięgają pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to miejscowość Misdroy rozsławił dr Oswald z Berlina. Wtedy to powstały pierwsze obiekty kąpieliskowe, natomiast kilkadziesiąt lat później Międzyzdroje były coraz modniejszym kurortem wypoczynkowym z wieloma hotelami, pensjonatami i domami gościnnymi. Powstał zakład solankowy, Park Zdrojowy oraz promenada spacerowa i drewniane molo.

Z pewnością możemy nazwać cudem brak jakichkolwiek zniszczeń miasta podczas I i II wojny światowej. Po przyłączeniu Międzyzdrojów do Polski dotychczasowa ludność została wysiedlona do Niemiec. Za czasów PRL następował stopniowo nadal rozwój turystyczny miejscowości, który trwa pod dziś dzień, a Międzyzdroje ze względu na swoją atrakcyjność przyciągają wielu turystów z kraju, Europy i świata.

Polecamy

 
  Noclegi Międzyzdroje
 
» Agroturystyka
» Apartamenty
» Domy letniskowe
» Domki kempingowe
» Hostele
» Hotele
» Kempingi
» Kwatery prywatne
» Motele
» Ośrodki wczasowe
» Pensjonaty
» Pokoje gościnne
» Restauracje
» Sanatoria
» Schroniska
» SPA & Wellness
» Stanice
» Zajazdy
» Zamki, pałace i dwory
 
 
 
 
  Polecane noclegi
 
 
  Ostatnie ogłoszenia
 
 
  Statystyka
 
gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 21
łącznie odwiedzin: 6471
od dnia: 2010-06-09
czas generowania: 0.19
 
  Hotel Anders
 
Informacja prasowa (02.09.2013): Nowoczesny Hotel nad jeziorem Anders położony w Starych Jabłonkach, nad brzegiem jeziora Szeląg Mały zaprasza do zapoznania się z ofertą weekendowego spa w kompleksie Natural SPA »
 
Noclegi
© 2007 - Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl. Meble biurowe dostarcza nam Contract.
Nasze serwisy     Noclegi      Szklarska Poręba     Karpacz     Zakopane     Mikołajki