Nazwa
Rodzaj
Cena -
 
 
» Interaktywna mapa noclegów
» Noclegi Międzyzdroje
 
Dodaj obiekt   •   Strony internetowe
 
 
Strona główna » Molo w Międzyzdrojach
 

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach wychodzi w głąb Zatoki Pomorskiej w kierunku północno-zachodnim z plaży, jest pomostem o długości blisko 400 metrów. Molo pełni funkcję przystani morskiej. Przy wejściu na molo znajdują się dwie białe wieże. Molo stanowi obecnie atrakcję dla turystów, wyremontowane w 2005 roku, pełniło przez krótki czas także funkcję morskiego przejścia granicznego.

Molo w MiędzyzdrojachHistoria molo sięga roku 1885, kiedy to powstał pierwszy drewniany pomost - jedyny w regionie. Początkowo molo nosiło nazwę niemieckiego cesarza Fryderyka III i stanowiło dowód wdzięczności za wstawiennictwo przy rozbudowie przystani na jeziorze Wicko. Rozbudowa, a zasadzie budowa na nowo kolejnej drewnianej konstrukcji miała miejsce w 1906 roku, za sprawą radcy Botkera, który sfinansował budowę molo o długości ok. 300 metrów. Służyło wtedy głównie do obsługi statków pasażerskich. Kilka lat później molo zostało mocno zniszczone przez silny sztorm, jednak wkrótce po tym ponownie je odbudowano. W trakcie I wojny światowej molo wysadzono w obawie przed wojskami radzieckimi. Po kolejnej odbudowie miało 200 metrów długości, a w 1954 r. zostało znowu doszczętnie zniszczone przez sztorm, a następnie pożar.

W 1994 roku nastąpiła odbudowa molo w II etapach - pierwszym gdzie 120 metrowa konstrukcja została posadowiona na palach o średnicy 1,5 metra. Kolejny etap to przedłużenie molo do 395 metrów, ukończone w 2004 roku. Ostatnie 75 metrów jest obniżone, dzięki czemu mogą tutaj cumować statki organizujące rejsy wycieczkowe.

Polecamy

 
  Noclegi Międzyzdroje
 
» Agroturystyka
» Apartamenty
» Domy letniskowe
» Domki kempingowe
» Hostele
» Hotele
» Kempingi
» Kwatery prywatne
» Motele
» Ośrodki wczasowe
» Pensjonaty
» Pokoje gościnne
» Restauracje
» Sanatoria
» Schroniska
» SPA & Wellness
» Stanice
» Zajazdy
» Zamki, pałace i dwory
 
 
 
 
  Polecane noclegi
 
 
  Ostatnie ogłoszenia
 
 
  Statystyka
 
gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 19
łącznie odwiedzin: 6469
od dnia: 2010-06-09
czas generowania: 0.33
 
  Hotel Anders
 
Informacja prasowa (02.09.2013): Nowoczesny Hotel nad jeziorem Anders położony w Starych Jabłonkach, nad brzegiem jeziora Szeląg Mały zaprasza do zapoznania się z ofertą weekendowego spa w kompleksie Natural SPA »
 
Noclegi
© 2007 - Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl. Meble biurowe dostarcza nam Contract.
Nasze serwisy     Noclegi      Szklarska Poręba     Karpacz     Zakopane     Mikołajki